Amvel
Úvod | O nás | Dotace | Mražené ovoce | Poptávka | Kontakt

Mražené ovoce

Připravili jsme pro vás NOVOU NABÍDKU ZMRAZENÉHO OVOCE technologií IQF (šokové zmrazení)
 

Jsme přímým dovozcem a osobně vybíráme dodavatele, kteří pěstují ovoce pouze v ekologicky čistých oblastech po celém světě. Zaručujeme tedy, že se k vám dostane vysoce kvalitní ovoce, které má skvělou chuť. Díky tomu, že jsme v neustálém kontaktu s dodavateli, vám můžeme nabídnout nejlepší ceny na trhu.

 

Při šokovém zmrazení dochází k rychlému zchlazení ovoce teplotou -18 °C. Výsledkem je, že potravina zůstává čerstvá, zachovává si všechny své vlastnosti a strukturu.


A hlavně! OVOCE CHUTNÁ STEJNĚ JAKO PŘED ZMRAZENÍM!

 

Naše nabídka mraženého ovoce

Maliny mražené

Balení:
4 x 2,5 kg
1 x 10 kg

 

Trvanlivost: -6 °C  1 týden
  -12 °C 1 měsíc
  -18 °C datum min. trvanlivosti

 

 

Maliny, která dodáváme do Čech, byly vypěstovány v ekologicky čistých oblastech po celém světě. Pro ovoce osobně jezdíme a dodavatele pečlivě vybíráme a dobře je známe. Proto není náhoda, že naše mražené maliny už od pohledu vypadají opravdu skvěle a co je nejdůležitější - jsou opravdu vynikající. 

A co je ještě důležité vědět o malinách?


Malina je plodem (botanicky přesně plodenstvím) rostliny ostružiníku maliníku. Ovoce je složeno z drobných kuliček, peckovic červené barvy, tvořících známé plody.

Maliník je nejstarší ovocnou rostlinou a jeho plody jsou z nutričního hlediska nejhodnotnější. Obsahují velké množství vlákniny, vitamínů a minerálů, jako je hořčík, vápník, železo. Rozmanitost chuťových nuancí početných odrůd maliníku je obdivuhodně velká. Zcela nenapodobitelné je jemné aroma malin, dané zvláštním složením obsažených látek.

Šťavnaté, sametově jemné, měkké maliny se na jazyku přímo rozplývají. Každý plod je lahůdkou sám o sobě. Maliny obsahují mnoho biotinu. Tento vitamin krásy z komplexu vitaminů B obsahuje síru, důležitou pro zdraví a vzhled kůže, nehtů a vlasů. Člověk si dokáže vyrobit biotin sám, ale pouze při zdravé střevní flóře. Převážnou část této životně důležité látky totiž produkují bakterie a např. antibiotika bakterie ve střevech ničí. Malinová kůra tak může zlepšit zdraví. Stačí po několik dnů jednou denně sníst jakýkoliv pokrm s malinami.

 

 

Jahody mražené

Balení:
4 x 2,5 Kg
1 x 10 kg

 

Trvanlivost: -6 °C  1 týden
  -12 °C 1 měsíc
  -18 °C datum min. trvanlivosti

 


Nabízíme Vám jahody, které jsou vypěstovány v ekologicky čistých oblastech po celém světě. Jahody jsou mraženy přímo v místě sběru metodou IQF (hluboké zmrazení -18 °C). Zaručujeme, že se k Vám dostanou opravdu kvatní a chutné mražené jahody.

A co důležité vědět o jahodách?


Jahoda je souplodí nažek na šťavnatém zdužnatělém květním lůžku, rostoucí na jahodníku (Fragaria). Toto souplodí nažek vytváří nepravý plod. Jahoda patří mezi drobné ovoce.

Báječná chuť jahod přitahuje nejen děti. Ani dospělí neodolají lákavě červeným a šťavnatým plodům, při pouhém pohledu se jim sbíhají sliny v ústech. Lesní jahody se sbíraly již v době kamenné, nehrály však ve výživě žádnou velkou roli. To se změnilo až s pěstováním zahradních jahod z amerických druhů v 18. století. Díky tomu máme k dispozici bohatý zdroj vitamínů B a C a důležitých prvků: magnézia, draslíku, železa, zinku, mědi či fosforu.

Jahody jsou ideální ovoce pro očistnou kůru. Jsou dárcem životní síly a energie. Lidský organismus je po milionech let vývoje na jarní přísun aktivity, slunce, ovocných vitaminů a stopových prvků, ideálně uzpůsoben.

Mražené jahody jsou skvělé i jahodové dezerty a lahodné džemy a o jahodových knedlících je nadbytečné se zmiňovat.

 

Švestky půlené mražené

Balení:
4 x 2,5 kg
1 x 10 kg

 

Trvanlivost: -6 °C  1 týden
  -12 °C 1 měsíc
  -18 °C datum min. trvanlivosti

 


Mražené švestky, které pro Vás dovážíme, pochází z ekologicky čistých oblastí z celého světa. Do těchto oblastí pravidelně jezdíme a dobře je známe, proto pro Vás můžeme vybrat jen to nejlepší ovoce. Švestky jsou zmrazeny přímo v místo sběru, proto se k vám dostane opravdu kvalitní mražené ovoce. 


Švesky jsou oblíbeným ovocem, které se hojně pěstuje i v ČR. Jsou zdrojem cenných složek, jako jsou vitaminy (B12), stopových prvků (měď a zinek) a vlákniny.

Švestky dokátou zlepšit stav i některých nemocí, vhodné je je konzumovat při dně nebo revmatismu. Jsou dobré i na neklid, nervozitu či deprese. 

V kuchyni se z nich dělají oblíbené koláče nebo povidla. 

 

Borůvky mražené

Balení:
4 x 2,5 kg
1 x 10 kg
1 x 25 kg

 

Trvanlivost: -6 °C  1 týden
  -12 °C 1 měsíc
  -18 °C datum min. trvanlivosti

 


Naše mražené borůvky pochází z ekologicky čistých oblastí po celém světě. Díky tomu, že borůvky mrazíme metodou IQF (rychlé zchlazení na -18 °C) přímo v místě sběru, Vám můžeme zaručit, že se k Vám dostanou opravdu kvalitní mražené borůvky. Naše mražené borůvky chutnají stejně jako před zmrazením. Přesvědčte se sami!


Borůvka je léčivá rostlina z čeledi vřesovcovitých, rodu brusnice, která je známá pod lidovým názvem borůvka, její souvislý porost také jako borůvčí. Její modrý plod (bobule) stejného názvu má výraznou chuť a schopnost barvit do modra. Je zdrojem antioxidantů, které působí pozitivně proti rakovině.

Borůvky jsou takový malý modrý zázrak. Jsou bohatým zdrojem pektinu, který snižuje hladinu cholesterolu a má silné antioxidační vlastnosti, takže působí proti stárnutí a zlepšují krevní oběh. Látky v nich obsažené navíc podporují tvorbu kolagenu a pomáhají zlepšovat stav kůže. Obsahují vitamíny A a C a řadu prvků, jako je fosfor, vápník, hořčík, sodík nebo železo.

 

5 důvodů, proč jíst více borůvky

1. Dostáváte správnou dávku vitamínu C

Borůvky obsahují tun vitamínu C; jedna porce vám dává téměř 25 procent svého denního hodnoty. Vitamin C pomáhá tvorbě kolagenu a také udržuje zdravé dásně, stejně jako zdravý imunitní systém.

2. Zlepšit zdraví srdce

Nedávná studie nicméně ukazuje, že plody, včetně jahod a borůvek , může snížit riziko srdečních onemocnění u žen, vzhledem k jejich vysokému obsahu antokyanů.

3. Snížit riziko rakoviny

Zatímco výzkum probíhá, vědci našli důkaz o tom, borůvky jsou potenciální terapeutické činidlo pro časných stadií rakoviny prostaty nebo několika možných způsobů prevence rakoviny prostaty.

4. Boj proti infekci močových cest

Pravděpodobně jste slyšeli, že brusinky mohou pomáhat v boji proti infekci močových cest - s lékaři často doporučí buď jíst ovoce nebo pít brusinkový džus. To proto, že brusinky obsahují látky, které zabraňují bakterií lepení na stěny močového měchýře.

5. Zvýšení funkce mozku

Vědci zjistili, že starší lidé, kteří dostali borůvkový džus vyšší skóre v paměťových testech než pacienti užívající placebo. Tato studie podporuje pokračující výzkum o tom, jak se mohou borůvky sloužit jako preventivní metody pro úbytku kognitivních funkcí.
 

Rybíz černý mražený

Balení:
4 x 2,5 kg
1 x 10 kg

 

Trvanlivost: -6 °C  1 týden
  -12 °C 1 měsíc
  -18 °C datum min. trvanlivosti

 


Mražený černý rybíz pro Vás dovážíme z těch nejčistších oblastí z celého světa. Do těchto zemí pravidelně jezdíme a osobně vybíráme dodavatele. To je záruka, že náš mražený rybíz je té nejvyšší kvality. 


Černý rybíz zná skoro každý, jsou to oblíbené bobulky, které jsou plné vitaminu C, B, a A, železa, draslíku a zinku. Černý rybíz obsahuje 3x více vitaminu C než rybíz červený. 

Černý rybíz je hotová vitaminivá bomba, kterou bychom si pro naše zdraví měli rozhodně dopřávat. 

Z černého rybízu můžeme upéct koláče, nebo vyrobit domácí pečený čaj. 

Rybíz červený mražený

Balení:
4 x 2,5 kg
1 x 10 kg

 

Trvanlivost: -6 °C  1 týden
  -12 °C 1 měsíc
  -18 °C datum min. trvanlivosti

 


Červený rybíz pro Vás dovážíme z oblastí po celém světě, kde je pěstován v panenských oblastech. Pro mražený rybíz jezdíme osobně s vlastním mrazírenským vozem, osobně známe dodavatele a o mraženém ovoci víme vše. Proto se můžete spolehnout, že náš mražený červený rybíz je výběrem opravdu jen toho nejlepšího. 


Červený rybíz obsahuje vitamin C, B3 a B5, ale i mnoho minerálů - vápník, draslík i železo. O červeném rybízu se říká, že je to rostlinný antioxidant. To znamená, že dokáže zbavit organismus volných radikálů a chrání před vznikem rakoviny. 

Červený rybíz je vynikají na marmelády, džemy nebo ovocné šťávy. 
 

Višně mražené

Balení:
4 x 2,5 kg
1 x 10 kg

 

Trvanlivost: -6 °C  1 týden
  -12 °C 1 měsíc
  -18 °C datum min. trvanlivosti

 


Pro višně osobně jezdíme, kde je ihned po sesbírání zmrazíme metodou IQF. Je to rychlé zmražení ovoce, díky čemu si zachová stejné vlastnosti a chutná jako čerstvé. Naše mražené višně jsou opravdu chutné a plné minerálů. 


Višně jsou méně sladké než třešně, ale přesto jsou oblíbené. Obsahující méně vitaminů, ale zato jsou plné minerálů. A jakých? Napříkald jódu, vápníu, železa, draslíku nebo zinku. 

Nazývají se i čističky lidského těla, protože pomáhají čistit krev, játra a ledviny. Dokonce se i říká, že dokáží léčit cukrovku. 

A především se z nich mohou vyrábět skvělé dobroty - jako jsou marmelády, šťávy nebo domácí marmelády. Ale hodí se například k masu. 
 

Ostružiny mražené

Balení:
4 x 2,5 kg
1 x 10 kg

 

Trvanlivost: -6 °C  1 týden
  -12 °C 1 měsíc
  -18 °C datum min. trvanlivosti

 


Mražené ostružiny pro Vás dovážíme ze zemědělsky čistých oblastí z celého světa. Ostružiny mrazíme přímo v místě sběru. To znamená, že jsou ještě za čerstva hluboce zmrazeny, a tím se uchovají všechny vlastnosti plodu. Mražené ostružiny pak mají vynikající chuť a jsou plné vitaminu.


Ostružiny mají blahodárný vliv na naše zdraví. Jsou plné antioxidantů a obsahují vitaminy C a B, fosfor, železo, hořčík a vápník. Dokážou zlepšit tělesnou kondici a povzbudit imunitu. 

Z ostružin jsou výborné koláče nebo jsou vhodné na výrobu domácích šťáv či limonád. 

 

Lesní směs mražená

Balení:
4 x 2,5 kg
1 x 10 kg

 

Trvanlivost: -6 °C  1 týden
  -12 °C 1 měsíc
  -18 °C datum min. trvanlivosti

 


Naše mražená lesní směs se skládá z jahod, malin, červeného a černého rybízu a borůvek. Všechny dodavatele osobně vybíráme a jsme s nimi v neustálém kontaktu. Proto se k Vám dostane ta nejlepší mražená směs, která je chutná a plná vitamínů. 

Lesní směs je výběrem toho lepšího ovoce. Je oblíbená právě proto, že obsahuje mnoho druhů ovoce. Je vhodná do různých studených dezertů či dortů, ale i při pečení koláčů a buchet. 

 

 

Meruňky půlené mražené

Balení:
4 x 2,5 kg
1 x 10 kg

 

Trvanlivost: -6 °C  1 týden
  -12 °C 1 měsíc
  -18 °C datum min. trvanlivosti

 


Mražené meruňky distribuujeme vlastním mrazírenským vozem s eutektickým mražením, proto Vám zaručujeme, že se k Vám dostane jen ten výběr nejlepšího mraženého ovoce. 


O meruňkách se říká, že jsou zázrak na naše zdraví a prodlužují život. Jsou sladké a mají vynikající chuť. Určitě neexistuje nikdo, kdo by něměl rád meruňkové knedlíky nebo meruňkovou marmeládu. 

Meruňky obsahují velké množství beta-karotenu, proto jsou dobré pro naše oči, ale také dokážou snížit cholesterol, a tak chrání naše srdce. 


 
AMVEL s.r.o.
Žižkova 89  
586 01 Jihlava

tel.: +420 774 056 041
       +420 774 056 075
e-mail: sales@amvel.cz